Ponad 20 lat
doświadczenia
Ponad 20 lat
doświadczenia
24 kwietnia 2023

Współpraca z firmą Press Glass

Firma Press Glass planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego w obszarze gospodarczym "Tucznawa" w Dąbrowie Górniczej. Naszej firmie Pierzak Budownictwo zostało zlecone wykonanie robót żelbetowych.

W tym zakładzie będzie prowadzona produkcja szyb specjalnych, a rozpoczęcie produkcji zaplanowano na rok 2024.

Nowa fabryka Press Glass będzie konsolidowała dwa zakłady produkcyjne wysoko przetworzonego szkła budowlanego z Radomska i Tychów, co pozwoli na znaczną optymalizację procesów planistycznych, produkcyjnych i logistycznych. Co więcej, zwolnienie przestrzeni produkcyjnej w Radomsku pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienie pozycji największego zakładu produkującego szyby zespolone w Europie.

Nowy zakład będzie wykorzystywał wysoki poziom automatyzacji produkcji, co pozwoli na zwiększenie efektywności oraz zaspokojenie coraz wyższych wymagań jakościowych klientów. Warto dodać, że Press Glass to największy producent szyb zespolonych w Europie, a ich produkty są wykorzystywane w wielu znanych budynkach na całym świecie.

Inwestycja w Dąbrowie Górniczej będzie kosztować około 300 mln złotych i stworzy około 250 miejsc pracy. Press Glass zadeklarował, że nowy zakład będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa szkła dla budownictwa komercyjnego w Europie.

Warto również zauważyć, że katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, w której działa Press Glass, obejmuje województwo śląskie oraz 6 powiatów województwa opolskiego. W SSE działa obecnie ponad 450 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 42 mld złotych i stworzyły 80 000 miejsc pracy.

Podsumowując, inwestycja Press Glass w Dąbrowie Górniczej jest bardzo ważna dla polskiej gospodarki oraz branży szklarskiej. Nowy zakład, który będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa szkła dla budownictwa komercyjnego w Europie, pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych firmy oraz na stworzenie nowych miejsc pracy.

Dodano przez Admin