Ponad 20 lat
doświadczenia
Ponad 20 lat
doświadczenia

Żelbety technologiczne

Obiekty kubaturowe

Roboty drogowo-mostowe

Roboty montażowe

WYNAJEM sprzętu budowlanego

Żelbety technologiczne


Budownictwo to skomplikowana branża, pełna odpowiedzialnych decyzji. Nie można postawić budynku w dowolnym miejscu wedle bezpodstawnych wytycznych. Konieczne jest przestrzeganie wielu zasad i dbanie, by konstrukcja była stabilna, w pełni odporna na różnego typu czynniki zewnętrzne. Nasza firma wie, jak osiągnąć zamierzony efekt. Wykorzystujemy żelbet, aby zapewnić wytrzymałość budowli już u podstaw.

Czym jest żelbet?


Konstrukcje żelbetowe są odporne na niszczenie oraz trwalsze w porównaniu do wykonywanych z innych materiałów. Otóż żelbet to kompozyt betonu i stali zbrojeniowej. Oba te materiały mają taką samą rozciągliwość i kurczliwość, dlatego ich połączenie nie powoduje niszczenia konstrukcji przy zmianie temperatury. Żelbet stosuje się przy wznoszeniu wielu budynków przemysłowych, takich jak hale produkcyjne. Dzieje się tak, ponieważ konstrukcje te muszą wiele wytrzymać, a często także powstać dość szybko. Łatwe formowanie żelbetu w duże formy pozwala na ukończenie pracy w stosunkowo krótkim czasie. Choć może się wydawać, że te budowle są prowizoryczne, to nic bardziej mylnego. Powstała w ten sposób hala będzie służyć przez długie lata.


Zalety stosowania konstrukcji żelbetowych


Oprócz wspomnianych już wcześniej możliwości, jakie daje żelbet, stosowanie tego typu materiału ma też inne plusy. Konstrukcje żelbetowe są ogniotrwałe i odporne na zmiany temperatur. Budynek nie ulegnie destrukcji, gdy zrobi się bardzo zimno lub gorąco. Dodatkowo jest łatwy w formowaniu przy pomocy frezowania, co pozwala na tworzenie dowolnej wielkości i kształtu bloków konstrukcyjnych. Te właściwości dają szerokie możliwości konstruktorom, którzy mogą stawiać budowle odporne na uszkodzenia. Trwałość w budownictwie jest bardzo ważną cechą, bo od stabilności ścian zależy nie tylko skuteczność produkcji, ale przede wszystkim ludzkie życie. Z tego względu beton wzmacniany stalą zbrojeniową stosowany jest powszechnie. Firma Pietrzak Budownictwo oferuje wykonawstwo konstrukcji z żelbetu. Dzięki doskonałym podnośnikom możemy układać je w wysokie budynki o przeznaczeniu wskazanym przez klienta.