Ponad 20 lat
doświadczenia
Ponad 20 lat
doświadczenia

Żelbety technologiczne

Obiekty kubaturowe

Roboty drogowo-mostowe

Roboty montażowe

WYNAJEM sprzętu budowlanego

Żelbety technologiczne

Budownictwo to skomplikowana branża, pełna odpowiedzialnych decyzji. Nie można postawić budynku w dowolnym miejscu wedle bezpodstawnych wytycznych. Konieczne jest przestrzeganie wielu zasad i dbanie, by konstrukcja była stabilna, w pełni odporna na różnego typu czynniki zewnętrzne. Nasza firma wie, jak osiągnąć zamierzony efekt. Wykorzystujemy żelbet, aby zapewnić wytrzymałość budowli już u podstaw.

Czym jest żelbet?


Konstrukcje żelbetowe są odporne na niszczenie oraz trwalsze w porównaniu do wykonywanych z innych materiałów. Otóż żelbet to kompozyt betonu i stali zbrojeniowej. Oba te materiały mają taką samą rozciągliwość i kurczliwość, dlatego ich połączenie nie powoduje niszczenia konstrukcji przy zmianie temperatury. Żelbet stosuje się przy wznoszeniu wielu budynków przemysłowych, takich jak hale produkcyjne. Dzieje się tak, ponieważ konstrukcje te muszą wiele wytrzymać, a często także powstać dość szybko. Łatwe formowanie żelbetu w duże formy pozwala na ukończenie pracy w stosunkowo krótkim czasie. Choć może się wydawać, że te budowle są prowizoryczne, to nic bardziej mylnego. Powstała w ten sposób hala będzie służyć przez długie lata.


Zalety stosowania konstrukcji żelbetowych


Oprócz wspomnianych już wcześniej możliwości, jakie daje żelbet, stosowanie tego typu materiału ma też inne plusy. Konstrukcje żelbetowe są ogniotrwałe i odporne na zmiany temperatur. Budynek nie ulegnie destrukcji, gdy zrobi się bardzo zimno lub gorąco. Dodatkowo jest łatwy w formowaniu przy pomocy frezowania, co pozwala na tworzenie dowolnej wielkości i kształtu bloków konstrukcyjnych. Te właściwości dają szerokie możliwości konstruktorom, którzy mogą stawiać budowle odporne na uszkodzenia. Trwałość w budownictwie jest bardzo ważną cechą, bo od stabilności ścian zależy nie tylko skuteczność produkcji, ale przede wszystkim ludzkie życie. Z tego względu beton wzmacniany stalą zbrojeniową stosowany jest powszechnie. Firma Pietrzak Budownictwo oferuje wykonawstwo konstrukcji z żelbetu. Dzięki doskonałym podnośnikom możemy układać je w wysokie budynki o przeznaczeniu wskazanym przez klienta.

W Pierzak Budownictwo stawiamy na wiedzę i doświadczenie

Duży potencjał naszej firmy wynika z kilku czynników. Mowa tu o m.in. wykorzystywaniu w procesie budowlanym najnowszych technologii oraz wyborze jedynie materiałów o najwyższej i sprawdzonej jakości. Poza tym konstrukcje żelbetowe nie mają przed nami tajemnic, bo w kadrze Pierzak Budownictwo posiadamy prawdziwych ekspertów. Doświadczeni fachowcy doskonale potrafią wykonać nawet najtrudniejsze projekty. Na naszą kadrę składają się wykwalifikowani inżynierowie z odpowiednimi uprawnieniami oraz wysokiej klasy pracownicy fizyczni jak chociażby cieśle i zbrojarze. Tak skonstruowane ekipy wykonają skomplikowane roboty żelbetowe z troską o najmniejsze detale. Naszym terenem działania jest przede wszystkim Śląsk.

Przemawiają za nami skutecznie zrealizowane konstrukcje żelbetowe

W portfolio możemy pochwalić się wieloma wykonanymi projektami. Tworzymy nie tylko duże konstrukcje żelbetowe, ale także mniejsze gabarytowo inwestycje. W sumie mowa o dziesiątkach budowli. Dzięki naszym staraniom powstały chociażby: budynki wielorodzinne, parki handlowe, obiekty przemysłowe oraz sportowo-rekreacyjne. Wszystkie roboty żelbetowe wykonujemy z maksymalną starannością od ponad 20 lat, bo właśnie tak długo istnieje na rynku nasza firma Pierzak Budownictwo. Prace realizujemy terminowo, zgodnie z wcześniej zaplanowanym harmonogramem, przestrzegając rygorystycznych zasad BHP. Niemniej cechuje nas duża elastyczność oraz indywidualne podejście do potrzeb partnerów, a także inwestorów.

Posiadamy rozbudowany park maszynowy

Potrafimy skutecznie wykorzystać możliwości, jakie daje żelbet, ponieważ dysponujemy szerokim parkiem maszynowym. Składają się na niego nowoczesne pojazdy oraz zaawansowane technologiczne urządzenia. Prace prowadzimy dzięki m.in. wysokiej klasy koparkom, ładowarkom oraz żurawiom. Poza tym konstrukcje, których składową pozostaje żelbet, obrabiamy przy pomocy zagęszczarek, kompresorów oraz młotów. Naszym partnerom jesteśmy w stanie zaproponować własnoręczne wykonanie robót lub wypożyczenie sprzętu budowlanego. W tym celu wystarczy się z nami skontaktować. Eksperci Pierzak Budownictwo chętnie przedstawią wszystkie możliwości współpracy, jasno i rzetelnie prezentując jej warunki.

Na czym polega projektowanie konstrukcji żelbetowych?

Projektując konstrukcje żelbetowe, zawsze postępujemy według sprawdzonego schematu, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeprowadzić tę czynność sprawnie, bezpiecznie i według oczekiwań Klientów. Swoją pracę na tym etapie rozpoczynamy od wstępnego określenia charakteru danego budynku bądź budowli, skupiając się przede wszystkim na tym, jaki sposób podparcia oraz obciążenia okaże się odpowiedni w danym przypadku. W kwestii konstrukcji z żelbetu najczęściej jest to belka, płyta bądź słup. Gdy już zdecydujemy się na jeden z tych elementów, przechodzimy do wyznaczania wymiarów obliczeniowych. Swoją uwagę koncentrujemy przede wszystkim na analizie wszelkich powodowanych nimi obciążeń oraz odkształceń, by dzięki ich uwzględnieniu w optymalny sposób dobrać parametry żelbetu.

Czynniki uwzględniane przez nas podczas projektowania budynków i budowli z żelbetu

Drugą część naszych działań, jeśli chodzi o projektowanie modeli żelbetowych, stanowi sprawdzenie ich pod względem warunków użytkowych i konstrukcyjnych. W wyniku przeprowadzenia tej czynności możemy zweryfikować to, jak będzie oddziaływać dana konstrukcja pod naporem realnych obciążeń i w jaki sposób będzie w stanie opierać się powstającym naprężeniom. To pomaga nam nie tylko zaprojektować konstrukcję żelbetową o odpowiedniej stabilności, ale też dokonać optymalizacji materiałów, które zostaną wykorzystane w procesie jej powstawania. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć również generowania zbyt dużych kosztów, nie pozyskując niepotrzebnie zbyt dużej ilości poszczególnych artykułów. Warto jednocześnie wspomnieć, że często wszystkie wymienione czynności wykonujemy więcej niż raz, aby zyskać pewność, że projektowanie konstrukcji żelbetowych przyniesie oczekiwane rezultaty. Czas ich trwania zależny jest natomiast głównie od modelu danego budynku bądź budowli. Gdy okaże się on wyjątkowo złożony, prace nad projektem przebiegają dłużej, lecz jednocześnie skutkują możliwością wcielenia w życie jego założeń bez jakichkolwiek obaw w przyszłości, co jest przecież szczególnie ważne.