Ponad 20 lat
doświadczenia
Ponad 20 lat
doświadczenia
16 lutego 2021

O szalunkach…

Nasza Firma bazuje na systemach szalunkowych ściennych i stropowych austriackiej marki Doka. Producent na swojej stronie internetowej chwali się hasłem: „Wiemy wszystko o deskowaniu – przynosimy korzyści klientom – pracujemy dla Was od 150 lat[1]”. Ogromne doświadczenie w połączeniu ze sprawdzonymi rozwiązaniami materiałowymi i technicznymi przekładają się na możliwość sprawnej, szybkiej, efektywnej i bezpiecznej realizacji niemal każdej inwestycji żelbetowej.

W ciągłym użytkowaniu posiadamy ponad 2500m2 własnych szalunków ściennych Doka Framax i Doka Frami, co czyni nas liderem w regionie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w realizacji konstrukcji betonowych oraz właściwemu zapleczu jesteśmy w stanie sprostać nawet bardzo wymagającym projektom.

Doka Framax to ramowy system deskowania ścian o dużych powierzchniach, obsługiwany ze względu na wagę elementów za pomocą dźwigu. Wymiary elementów ramowych pozwalają na uzyskanie stałego modułu wymiarów równego 15cm, montowanego zarówno w pionie jak i poziomie przy użyciu małej liczby komponentów. Wszystkie elementy łączy w całość bardzo mała ilość akcesoriów, co skutkuje szybkim i wydajnym deskowaniem na placu budowy.

Doka Frami to łatwe w obsłudze stalowe deskowanie ramowe umożliwiające montaż bez udziału urządzeń dźwigowych. Znajduje zastosowanie przy deskowaniu fundamentów, ścian oraz słupów. Do największych zalet tego systemu należy waga elementów ramowych – dwóch pracowników może z łatwością montować elementy podnosząc je ręcznie.

Poruszając temat systemów szalunków nie można pominąć sklejki Xlife. Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki z tworzywa sztucznego po stronie sklejki mającej kontakt z betonem możliwe jest zapewnienie wysokiej jakości powierzchni nawet po wielu przełożeniach. Rozwiązanie to zapobiega również odpryskom i pęcznieniu sklejki w wyniku narażenia na warunki atmosferyczne.

Dopełnieniem systemu szalunków Doka jest specjalistyczne oprogramowanie Tipos. Umożliwia ono kompleksowe planowanie procesu wykonania konstrukcji żelbetowej, w wyniku czego na budowę trafia precyzyjnie określona ilość elementów wraz z rysunkiem montażowym. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala optymalizować procesy na budowie, a co za tym idzie znacząco ograniczyć koszty transportu, koszty robocizny oraz czas wykonania danego projektu. Szerzej o zastosowaniu oprogramowania Tipos napiszemy jeszcze na przykładzie ostatnio realizowanych inwestycji.


[1]https://www.doka.com/pl/about/o-firmie

[dostęp: 16.02.2021]
Dodano przez Admin