Ponad 20 lat
doświadczenia
Ponad 20 lat
doświadczenia
18 listopada 2019

Budowa sklepu KAUFLAND wraz z pasażem handlowym w Częstochowie – system szalunków

Sieć wielkopowierzchniowych sklepów Kaufland nieustannie się rozwija na polskim rynku. Firma Pierzak-Budownictwo jest na etapie zakończenia prac budowlanych w powierzonym jej zakresie.

Podczas budowy tego obiektu kubaturowego w Częstochowie wykorzystano zaawansowane technologicznie systemy szalunków ściennych i stropowych - DOKA- które pozwoliły na wykonanie różnorodnych form deskowania stropów i ścian, dobierając rozwiązania dostosowane do potrzeb tej inwestycji.

Ze względu na przywiązywanie dużej wagi do bezpieczeństwa pracy na budowie zostały wybrane w/w szalunki, gdyż oferują zaawansowane barierki ochronne, pomosty K i M, schodnie i drabinki XS, a także profesjonalną uprzęż do prac wysokościowych. Istotną rolę odgrywa informacyjna platforma internetowa DOKA Safety Network, która wspiera naszą firmę we wszystkich zagadnieniach związanych z bhp na budowie.

Ciekawostką jest fakt, iż w 2004 roku w Dubaju powstał najwyższy budynek na świecie przy użyciu deskowań DOKA, który był inspirowany kształtem arabskiego pustynnego kwiatu. Przedstawiciele Firmy Pierzak-Budownictwo,  pragnąc być na bieżąco z nowinkami w zakresie swojej działalności, udali się w owym czasie do Dubaju, by przyjrzeć się powstawaniu Burj Khalifa.

Dodano przez Admin