Ponad 20 lat
doświadczenia
Ponad 20 lat
doświadczenia
22 lutego 2021

Jak sprawnie realizować konstrukcje betonowe?

W ostatnim poście pisaliśmy o używanych przez nas systemach szalunków. Systemy austriackiej marki Doka są sprawdzonymi rozwiązaniami używanymi od wielu lat na budowach na całym świecie. Jedną z wielu niepodważalnych zalet zarówno systemu Doka Framax, jak również Doka Frami jest możliwość projektowania szalunków w programach komputerowych pakietu Doka Tipos.

Umiejętność rozwiązywania problemów i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych jest bardzo ważną umiejętnością każdego inżyniera budownictwa. Zdarza się, że sytuacja wymaga improwizacji… Co zrobić, by nie trzeba było improwizować?

W lipcu 2020 roku dwóch inżynierów z naszej kadry uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Doka Polska Sp. z o.o. w biurze naszej Bazy w Kleszczowie. Podczas całodniowego spotkania z przedstawicielami producenta szalunków analizowano na przykładach z placu budowy kluczowe zagadnienia w zakresie projektowania deskowań w pakiecie Doka Tipos, dzięki czemu nasi inżynierowie posiedli niezbędną wiedzę w zakresie obsługi programów pozwalających na efektywne planowanie procesu realizacji dużych i skomplikowanych inwestycji.

„Nauka nie poszła w las” – od ponad pół roku nieodzownym elementem każdej realizacji jest u nas przygotowanie produkcji oraz projektowanie szalunków. Na plac budowy dostarczana jest precyzyjnie określona ilość elementów ramowych oraz akcesoriów. Montaż, zarówno z wykorzystaniem urządzeń dźwigowych, jak również systemu lekkiego odbywa się wg rysunku montażowego wydrukowanego w dużym i czytelnym formacie.

Na naszej ostatniej realizacji – budowie oczyszczalni ścieków w miejscowości Biała (gm. Rząśnia) udało nam się zrealizować prawie 600m2 ścian żelbetowych w warunkach zimowych w niespełna 4 tygodnie licząc od momentu wysłania przygotowanych zestawów szalunkowych z Bazy, do momentu rozszalowania gotowych konstrukcji na budowie. Dzięki zastosowaniu pakietu Tipos oszczędzamy przede wszystkim czas i pieniądze, ale również środowisko naturalne unikając niepotrzebnych rotacji z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu.

Dodano przez Admin